Jak to jest z tą DLJ?

• autor: tomario, 2014-07-18 18:55

Młodzi piłkarze Klubu Piłkarskiego Brzeg Dolny awansowali do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Mimo to okręgowy związek piłkarski awans przydzielił Ślęzy Wrocław. Teraz próbuje naprawić swoją decyzję.

W sezonie 2013/2014 juniorzy starsi KP Brzeg Dolny występowali w klasie okręgowej strefy wrocławskiej. Ligę zdecydowanie wygrał Śląsk Wrocław i awansował do LDJ. Jednak zgodnie z regulaminem rozgrywek awans należał się także drugiemu zespołowi w tabeli, czyli KP Brzeg Dolny. Dla dolnobrzeskich piłkarzy to historyczny sukces. Po raz pierwszy w historii klubu awansowali do LDJ. To wydarzenie także na miarę powiatu wołowskiego. Dolnobrzescy piłkarze powtórzyli wyczyn sprzed kilku lat zawodników MKP Wołów.

Jednak Dolnośląski Związek Piłki Nożnej nie potwierdził klubowi awansu. – Nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia, mimo próśb kierowanych do okręgowego związku. Dlatego 30 czerwca, w ostatnim możliwym terminie, zarejestrowaliśmy drużynę tak, jak dotychczas, czyli w klasie okręgowej – mówi Jerzy Wiśniewski, członek Zarządu KP Brzeg Dolny. Co więcej, DZPN na swojej stronie internetowej potwierdził 2 lipca, że awansowały drużyny Śląska i Ślęzy, która była w tabeli na 3. miejscu.

Takie postępowanie, niezgodne z przyjętym regulaminem, rodzi podejrzenie o działania niezgodne z prawem. Robert Rongiers, zajmujący się w DZPN rozgrywkami juniorów, zapewniał jednak 16 lipca „PIERWSZEGO z brzegu”, że … KP jednak awansował: - Zespół z Brzegu Dolnego zajmie w LDJ miejsce zwycięzcy strefy legnickiej. A Ślęza weszła za mistrza strefy jeleniogórskiej, Nysę Zgorzelec. W piątek (18 lipca – przyp. T.W.) będę w siedzibie Związku i roześlę informacje do klubów – mówi Rongiers.

- Rzeczywiście, zgodnie z tabelą to KP Brzeg Dolny powinien awansować pierwszy. Dopiero później – Ślęza. Naprawimy to. W piątek rozesłane zostaną komunikaty – zapewnia Andrzej Padewski, prezes DZPN.

- Na razie o niczym nie wiemy. Czekamy na pismo – zgodnie mówią Jerzy Wiśniewski oraz Dariusz Skrzypicki, trener zespołu juniorów, którzy po letniej przerwie w przyszłym tygodniu wznowią zajęcia. Na przygotowania do gry w LDJ pozostanie im tylko miesiąc. Liga startuje 23 sierpnia.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na interesujący fakt. Przed kilku laty do LDJ awansowali piłkarze MKP Wołów. W minionym sezonie, gdy do LDJ awansował KP Brzeg Dolny, juniorzy starsi MKP zostali zimą wycofani z rozgrywek. Oby nie było to pechowe memento dla młodych dolnobrzeżan. Tym bardziej, że dolnobrzeski klub ostatnio przypomina garnek z gotującą się wodą: w środku aż wrze, choć na zewnątrz wydostaje się jeszcze niewiele informacji.

30 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków KP Brzeg Dolny, na którym rezygnację z pełnionej funkcji złożył dotychczasowy prezes Jakub Łukojko. Jego działanie nałożyło się na reakcję członków klubu, którzy nie udzielili mu absolutorium. Dolnobrzeski klub ma finansowe kłopoty. Dwa awanse zaś – seniorów do III ligi i juniorów do LDJ – oznaczają większe wydatki.

autor:  Tomasz Wlezień        www.pierwszyzbrzegu.pl

autor: ~ss 2014-07-18 21:08:23

avatar lukojko to kanciarz i oszust.. jak on mogl byc prezesem jak mial sprawe w sądzie za majty... na układy nie ma rady

autor: ~p 2014-07-19 17:48:56

avatar Pan redaktor jeśli pisze jakiś artykuł niech się dobrze przygotuje, bo wcale NIE ma tak w regulaminie:
"jednak zgodnie z regulaminem rozgrywek awans należał się także drugiemu zespołowi w tabeli, czyli KP Brzeg Dolny". Zgodnie z regulaminem awansuje TYLKO I WYŁĄCZNIE pierwszy zespół z klasy okręgowej. Natomiast jeżeli jakiś klub się nie zgłosi do LDJ z różnych przyczyn to DZPN może, jednak wcale nie musi, zaprosić kolejne zespoły z klasy okręgowej (jednak tego kogo i na jakich zasadach zaprasza nie ma w regulaminie).

autor: ~broker 2014-07-19 20:07:20

avatar To prawda awans uzyskał tylko Śląsk i tak jest w regulaminie, że awansuje pierwszy zespół. Ślęza zajęła drugie miejsce w Dolnośląskiej Lidze Juniora Młodszego grając rocznikiem kończącym i na tej podstawie zwróciła się prośbą do DZPN o dokoptowanie do DLJS w przypadku gdyby były wolne miejsca(jak ktoś nie wystartuje). To niema nic wspólnego z rozgrywkami LOJ. Tak wiec autor wymyśla tutaj ciekawe teorie :).

autor: ~matizz 2014-07-20 00:06:23

avatar MKP Wołów wycofał się z LOJ w trakcie rundy wiosennej ;)

autor: ~jak zwykle mendy ze Slezy i dziady z DZ... 2014-07-25 01:52:33

avatar co to znaczy: Sleza zwrocila sie z prosba do DZPN o dookoptowanie do DLJS ??? chyba po cos te wszystkie ligi graja i jakas kolejnosc obowiazuje, to kazdy tak sobie moze zwrocic sie z prosba, zeby go awansowac, bo mu sie rocznik konczy ??? odpowiedz jest prosta, nie kazdy, ale Sleza akurat tak... wiadomo Palysowie i Grzegorz "Fryzjer" Kowalski maja wtyki w DZPN to sobie robia co chca, a ze Padewski bez wyksztalcenia i czytac tabeli nie umie to myslal, ze tak mozna... typowe zachowanie Slezy, ktora jak po sportowemu nie wygra to leci po cichu do lesnych dziadkow o "pomoc" prosic i to zanim sie wszyscy zorientuja, wielce bulwersujace praktyki, ciekawe, ze strona Slezy milczy o metodach zalatwiania sobie awansu w wypadku niepowodzenia sportowego...reputacja i dobra marka klubu by ucierpiala

autor: ~ww 2014-08-03 14:08:35

avatar Ślęza nie pierwszy raz to zrobiła, tylko, że dwa lata temu nikt szumu nie zrobił. kabaret...

autor: ~do wszystkich 2014-08-06 20:20:01

avatar Całe szczęście, że Brzeg Dolny skorzystał z możliwości gry w LDJS, bo tyle tutaj szumu o to, że ktoś gra a ktoś nie gra...ups, oj przepraszam jednak Brzeg Dolny wycofał się z LDJS jeszcze przed startem...i po co tyle pierd....skoro nie chcecie grać???

Autor: Treść:pozostało znaków: